Kan Bağışı Basın Açıklaması

Kan Bağışı Basın Açıklaması

Saadet Partisi Uşak İl Gençlik Kollarımız, 6 Mayıs - 12 Mayıs Kan Bağışı Haftası münasebetiyle Basın Açıklaması gerçekleştirdi.

“Dünyada ağır ekonomik ve sağlık problemlerine neden olan Covid-19 pandemisine karşı sağlık çalışanları yoğun çabalar sarf etmektedirler. Bunun için gecesini gündüzüne katıp hakkıyla görevini yerine getirmeye çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Bu zor dönemde kan stoklarının ve donör sayısının azalması, bizleri endişelendirmekte ve geleceğe yönelik olumsuz düşündürmektedir.

Ülkemizde her yıl 6 Mayıs - 12 Mayıs tarihleri arasında kan bağışının önemine vurgu yapmak amacı ile çeşitli aktiviteler düzenlenir. Bu sayede kan stoklarının ve donör sayısının arttırılması planlanır. Azalan döner sayısıyla eriyen stoklara bir can damarı olma adına 6 Mayıs - 12 Mayıs tarihleri arasında vatandaşlarımızın kan merkezlerine giderek kan vermelerini teşvik etmek amacıyla Bu basın açıklamasının yapılmasını uygun gördük.

Bir de Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak üzerimize düşeni yapmak mottomuz "Bir cana can olalım kan bağışlayalım." olarak belirledik ve bu teşvik kapsamında tüm Türkiye'de 8 Mayıs günü kan merkezlerine giderek kan bağışında bulunduğumuzu belirtmek isteriz.

Sadece sağlıklı bireylerden kan alınmakla birlikte, kan toplama merkezlerinde virüse yönelik tedbirler ile hastalık kapma korkusu içerisinde olan vatandaşlarımızın korkularını bertaraf etmek adına Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak öncü olmak niyetindeyiz.

Tüm bu duygu ve düşünceler nihayetinde vatandaşlarımızdan da ricamız, "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır." inancını özümseyerek, bir cana can olmak için başlattığımız bu çalışmamıza kan bağışında bulunarak destek olmalarıdır.”

Genç Saadet Uşak