1xbetcasino maxi
img

SİYASET OKULUNDA İLK HAFTA TAMAMLANDI

Siyaset Okulunun ilk dersini işleyen Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Fatih Aydın, gençliğin siyaset ile ilişkisini anlattı. Siyasette gençlerin rolü, katkısı ve önemine değinen Fatih Aydın, “Tarih boyunca hem ifsat hem de ıslah hareketlerinde itici güç hep gençler olmuştur. Kadim medeniyetimizin hak ve adalet mücadelesinde de gençlerin gayreti, azmi, inancı ve heyecanı vardır. Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak bizler de, gençliğimizi hazinemiz olarak görüyoruz. Bu hazineyi işleyerek değerine değer katmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda Siyaset Okulu da ciddi bir kilometre taşı olmuştur.” ifadeleriyle çalışmanın önemine vurgu yaptı.

Ayrıca ilk hafta programında 1.gün; Avukat Fatih Beyazıt, “Adalet Bağlamında Hukuk ve Siyaset”, Yrd.Doç.Dr. Haluk Kılıçaslan, “Temel Ekonomik Kavramlar”, Prof.Dr. Seyfettin Erol, “19 yy.dan Günümüze Uluslararası İlişkiler Boyutuyla Türkiye”, Yusuf Yalanız, “Ahlak Felsefemiz” konularını işlerken, programın özel gündem bölümünde ise Van Eski Milletvekili Fethullah Erbaş da gençlerle siyasi birikim ve tecrübelerini paylaştı.

İlk hafta programının 2.gününde yapılan “Makale Okumaları”nda, Anadolu Gençlik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Abdulvehap Mete’nin moderatörlüğünde Dr.Ömer Menekşe’nin “İslam Düşünce Tarihinde Devlet Anlayışı: Mâverdi Ve Nizâmülmülk Örneği” konulu makalesi mütalaa edildi. 2.günün sonunda ise Genel Merkez Gençlik Kolları Kültür-Sanat Başkanı S.Arif Yılmaz’ın moderatörlüğünde Ken Loach’ın “Özgürlük Rüzgârı” filmi izlenerek, tahlil edildi.

5 hafta sürecek olan Siyaset Okulunda akademisyenler, siyasetçiler, bürokratlar, gazeteciler ve alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimlerle geleceğin siyaset adamlarının yetiştirilmesi amaçlanıyor.