BÜYÜK KONGRE

BÜYÜK KONGRE

Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partimizin 7’nci Olağan Büyük Kongresi, Ankara’da gerçekleştirildi. Geceden ve sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir tarafından on binler adeta Ankara’ya aktı. 7’den 70’e aynı aşk, azim ve inançla Ankara Spor Salonu’nu tıklım tıklım dolduran partililer, Başkent’i coşku ve heyecanın hâkim olduğu Saadet şölenine çevirdi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasının satır başları:

 

“BU SALONDA, GELECEK BAHARLARI MÜJDELEYEN ÇİÇEKLER VAR”

 

“BU SALONDA GÜCE TESLİM OLMAYANLAR VAR”

 

“İPOTEK EDİLMİŞ BİR TÜRKİYE VAR”

 

“UMUTLARIN TÜKENDİĞİ BİR TÜRKİYE VAR”

 

“BİZ HİÇBİR PARTİNİN HASMI DEĞİLİZ”

 

YENİ BİR TOPLUMSAL SÖZLEŞME TEKLİF EDİYORUZ

Saadet Partisi olarak yeni bir toplumsal sözleşme teklif ettiklerini ifade eden Karamollaoğlu, “Milletimizin tüm farklılıklarıyla beraber, etrafında buluşabileceği yeni bir toplumsal sözleşme teklif ediyoruz. Ruhunu Birinci Meclis’in çeşitliliğinden, mayasını Mehmet Akif’in Çanakkale Destanı ile İstiklâl Marşı’ndan, omurgasını 1921 Anayasası’ndan alan, ihtilaflarımızı ayrılık vesilesi görmeyen, farklı inanma ve düşünme imkânını Allah’ın lütfu bilen bir anlayış öneriyoruz. Biz inanıyoruz ki; kendisi için istediğini başkası için de isteyen ‘müşfik bir toplum’, milletinin tüm fertlerini eşit gören ‘hadim bir devlet’. Adil bir düzeni en temel hedef olarak gören ‘siyasal bir mekanizma’. Bunları geliştirmeye kararlı yeni bir ‘ortak anlayış’ Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracaktır” dedi.

 

“SAADET PARTİSİ MANEVİYATÇIDIR”

 

“DEVLET KİMLİK DAYATAMAZ”

 

“SAADET PARTİSİ ÇALIŞMALARINI BİLGİ MERKEZLİ YAPAR”

 

“KAYNAKLARIMIZI GÖSTERİŞE DEĞİL ÜRETİME TAHSİS EDECEĞİZ”

 

“MUTLAKA ADALETİ TESİS EDECEĞİZ”

 

“ÜRETEN VE HAKÇA BÖLÜŞEN BİR EKONOMİK SİSTEM KURACAĞIZ”

 

''50 YIL ÖNCEKİ AZMİMİZİ YENİLEMEK İÇİN BURADAYIZ''

 

“SAADET PARTİSİ HERKESİN İYİLİĞİNİ İSTİYOR”

 

“YAŞANAN SİYASİ TARTIŞMALAR KARDEŞLİĞİMİZE ZARAR VERİYOR”

 

“KİMSE KİMSENİN KÖLESİ OLMASIN MÜCADELESİ VERİYORUZ”

 

BU MUHTEŞEM TABLOYU MUTLULUKLA SEYREDİYORUM

Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi’nin Tanıtmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı ve Kongre Divan Başkanı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan da Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nde birer konuşma gerçekleştirdi.

Kongrede konuşan Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, “Başta Türkiye olmak üzere İslam coğrafyasının kuşatma altında olduğu dönemde gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu muhteşem tabloyu mutlulukla seyrediyorum. Mutluyum çünkü bu salonda Milli Görüş davasının şahlanışını görüyorum. Tüm insanlığın saadeti için çalışanları görüyorum. Nene Hatun’ları, Sütçü İmam’ları, Fatih’leri, Selahaddin’leri görüyorum. Mutluyum çünkü 50 yılını dolduran davanın yeni 50’nci yılının adımı atılıyor. Belki bugün burada davamızın mimari Erbakan Hocamız yok ama sancağı taşımayı bekleyen binlerce Erbakan var” diye konuştu.

 

BU CEPHE SARSILMAZ

Saadet Partisi’nin Tanıtmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, “Bugün Milli Görüş’ün ikinci 50. yılının ilk günü. Bugün 18. yaşında bir delikanlı olan Saadet Partimizin iktidara yürüyüşünün en güçlü adımının atıldığı büyük gün! Bugün, gelecek 50 yılın heyecanını iliklerimize kadar hissettiğimiz bir gün! Bugün, geleceğe umutla baktığımız bir gün! Bizim en büyük gücümüz; 50 yıllık siyasal hafızamız, değişmeyen ilkelerimiz, yıllar geçtikçe daha da anlaşılır olan değerlerimizdir. Milli Görüş’ü kıymetli kılan hak, adalet ve kardeşlik değerleridir. Saadet Partisi’ni de farklı kılan bu değerleri taşımasıdır. Hem dünyanın hem insanımızın yeni başlangıçlara ihtiyacımız olduğu bugün de özüne sımsıkı, geleneğine sımsıkı sarılmış bir şekilde geleceğe umutla bakarak kongremizi gerçekleştiriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

HER DEFASINDA BİZ YENİDEN BAŞLADIK VE ÇELİKLEŞEREK BÜYÜDÜK

Partilerinin 7’nci olağan kongreleri için bir arada olduklarını belirterek sözlerine başlayan Kongre Divan Başkanı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, “4 partimizi kapattılar, hedef Milli Görüş’ü engellemek ve yok etmekti. Kapatarak durdurmak istediler, olmadı. Bölerek bitirmek istediler, olmadı. Pes ettirmek istediler, olmadı. Her defasında biz yeniden başladık ve çelikleşerek büyüdük. İşte bugün burada Ankara’nın en büyük salonundaki bu coşku ve heyecan, bu çelikleşmenin en muhteşem örneğidir, fotoğraftır elhamdülillah” diye konuştu.

 

SAADET PARTİSİ’NDE İKİNCİ KEZ TEMEL KARAMOLLAOĞLU DÖNEMİ

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde, sandıklardan Temel Karamollaoğlu ile devam kararı çıktı. Tek liste ile gidilen kongrede Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 962 oy alarak yeniden genel başkan seçildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sonuçların açıklanmasından sonra kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Karamollaoğlu, “Coşkulu ve çok kalabalık bir kongreyi gerçekleştirdik. Yeni bir dönem başlıyor. Ben inanıyorum ki Saadet Partimiz sadece yurtiçine değil, yurtdışına da mesajlar verecek bir parti konumuna geliyor. 50 yıllık bir siyasi tecrübenin son temsilcisi olarak çözüm reçetelerimiz herkese ulaşacak. Bu kongreye katılan bütün kardeşlerimize, kurullarımıza seçilen ve seçilmeyen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

HATİPOĞLU’NDAN VİDEOLU MESAJ

Sağlık sebeplerinden dolayı Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’ne katılamayan Saadet Partisi YİK Üyesi Yasin Hatipoğlu, gönderdiği kısa bir video ile kongreye katılanları selamladı. Şiirlerinden dörtlükler okuyan Hatipoğlu, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KONGREYE KATILDI

Kongreye AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan; CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci ile Rıfat Melik Aktaş, Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Kars, Hüda Par Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Şahin ile Hüseyin Yılmaz katıldı.

 

TBMM BAŞKANI ŞENTOP TELGRAF GÖNDERDİ

Kongreye her kesimden katılımın yanı sıra programa katılamayan birçok önemli isim de telgrafla tebriklerini iletti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere birçok isim telgraf gönderdi. Şentop ve Gül, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

STK’LARDAN YOĞUN İLGİ

Öte yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ile Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ, Dünya Ehlibeyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun ve TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş katıldı.

 

ULUSLARARASI KATILIM DA VARDI

Kongreye Endonezya Adalet ve Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Taufik Widjaja ile Türkiye Temsilcisi Sukma Aji Triatmojo, Hindistan Cemaati İslami Genel Başkan Yardımcısı Ameenul Hasan ile heyeti, Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, Pakistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi M.Syrus Sajjad Qazi, Kuveyt Büyükelçiliği, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Portekiz Büyükelçiliği, Rusya, İngiltere, Singapur Büyükelçiliği maslahatgüzârları katıldı.