Salda Gölü Ranta Kurban Edilmemelidir

Salda Gölü Ranta Kurban Edilmemelidir

Gençlik Kolları Genel Başkanımız Abdulkadir KARADUMAN Bey, Burdur'da bulunan eşsiz manzaraya sahip Salda Gölü'nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasının başında Kaz Dağlarına, Munzur Çayına, Hasan Keyf’e değindi ve tüm çevre dostlarımıza teşekkür ederek sözlerine başladı.

140.000 Metrekare Alan Yapılaşma Olacak

Yerel unsurlar göz ardı edilerek yukarıdan bir oldubittiye getirilerek Salda Gölü üzerine bir millet bahçesi yapılmak istenmektedir.

Gençlik Kolları Genel Başkanımız : "Baktığı her yere rant merkezli bakan, baktığı her yerde çıkar amaçlı bakan bu anlayış, Salda Gölü'ndeki bu güzellikleride ranta kurban edercesine bir gayretin içerisindedir."

Salda Gölü'ne yapılmak istenen projenin birilerini zenginleştirmekten başka bir şey olmadığını ifade eden Genel Başkanımız, projenin Salda Gölü ve çevresinin ihtiyacına göre şekillenmediğini belirtti.

Trabzon’nun Uzungölü’nde yapılan ne ise Salda Gölü'nde de aynısı yapılmak istenmektedir.

Basın Açıklaması Esnasında Deprem Oldu

Saadet Partisi Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman Bey’in basın açıklaması esnasında Denizli'de meydana gelen ve Burdur'da da hissedilen 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Önerimiz

Eğer bir çalışma yapılacaksa yörenin, yerel unsurlarla istişare edilerek gölün ihtiyaçlarına ve insanımızın ihtiyaçlarına göre yapılmalıdır. Göle zarar verecek, tabiata zarar verecek en ufak bir adımdan kaçınılmalı ve Salda Gölü de neoliberal politikalara kurban edilmemelidir.

Öneri : Salda Gölü de neoliberal politikalara kurban edilmemelidir.